Po co skupuje się akumulatory?
Zależy Ci na ochronie środowiska? Uważaj na odpady niebezpieczne! Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na bezpieczną recykling zużytych akumulatorów. Dowiedz się więcej na ten temat i surowców nadających się do recyklingu i ponownego użytku. Wyjaśniamy, czym zajmuje się skup akumulatorów i kto może skorzystać z jego usług.
Bezpieczna utylizacja akumulatorów
Niektórych przedmiotów nie możesz wyrzucać do zwykłego kosza na odpady. Właśnie tak jest z złomem akumulatorowym. Jeśli zawarty w nich elektrolit przedostanie się do gleby lub wód gruntowych, spowoduje ich poważne zanieczyszczenie i skażenie. Ponadto niewłaściwie przechowywane zużytych akumulatorów może stwarzać zagrożenie samozapłonu i wybuchu, dlatego tak ważne jest, aby zużyte baterie trafiły do profesjonalnej firmy wyspecjalizowanej w odbiorze, transporcie i skupie złomu akumulatorowego.
Ile kg ołowiu jest w akumulatorze?
Akumulator zawiera średnio od 5 do nawet 35 kilogramów ołowiu w zależności od rodzaju i wielkości danej sztuki. Metal ten jest szkodliwy dla człowieka, co samo w sobie jest wystarczającym argumentem przemawiającym za profesjonalnym i bezpiecznym recyklingiem złomu akumulatorowego. Należy pamiętać, że niedozwolone jest wyrzucanie tych zużytych urządzeń do zwykłych pojemników na odpady. Nie należy też próbować rozbierać akumulatora na części we własnym zakresie, a zadbać o jego fachowy odzysk, do czego niezbędne jest doświadczenie i bezpieczne warunki pracy.
Co można odzyskać z akumulatora?
Poza ołowiem, pierwiastkami nadającymi się do ponownego użytku są nikiel, kadm i lit. Metale te wykorzystywane są do produkcji telefonów komórkowych, laptopów i innych urządzeń elektronicznych. Recykling zużytych akumulatorów obejmuje również przetwarzanie tworzywa sztucznego, z którego wykonano obudowy. Znajduje on dość szerokie zastosowanie – można użyć go ponownie do produkcji obudów do akumulatorów oraz do wytwarzania opakowań, rur, elementów motoryzacyjnych i mebli. Wielokrotne wykorzystanie surowców to szansa na zmniejszenie ilości odpadów, oszczędzanie energii i zwiększenie ochrony środowiska.
Gdzie oddaje się zużyte akumulatory?
Samochody, ciągniki, meleksy, maszyny sprzątające, wózki widłowe, elementy zasilania zewnętrznego, wkrętarki… we wszystkich tych pojazdach, maszynach i urządzeniach znajdują się zasobniki energii, które możesz oddać do skupu zużytych akumulatorów. Z takiej opcji często korzystają właściciele firm, na przykład warsztatów mechanicznych i zakładów produkcyjnych z rozbudowanym zapleczem maszynowym. Przedsiębiorcy muszą przestrzegać przepisów dotyczących ochrony środowiska naturalnego. Do ich obowiązków należy bezpieczny odbiór, transport i odzysk oraz recykling substancji niebezpiecznych. Firma Paleczny, specjalizująca się m.in. w skupie akumulatorów samochodowych pomaga klientom w legalnym i bezpiecznym gospodarowaniu odpadami.
Recykling zużytych akumulatorów
Niewłaściwie przechowywany złom akumulatorowy jest szkodliwy dla środowiska, toksyczny dla ludzi i zwierząt. Upewnij się, że zużyte akumulatory zostają odpowiednio zabezpieczone i nie stanowią zagrożenia. Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci w ich bezpiecznym recyklingu!
Średnia ocena:
4.8/5.0
Na podstawie:
7 opinii